سپتیک تانک

یازار :

+0 به یه ن

سپتیک تانک

مخزنی که معمولاً در زیر زمین است و فاضلاب به داخل آن جاری می شود و مواد رسوب شده به طور کامل یا تا حدی از طریق بی هوازی تجزیه می شوند. در صورت مناسب بودن خاک ، ممکن است اجازه داده شود تا پساب نهایی از طریق یک سیستم زهکشی های کشاورزی در خاک خیس شود. از طرف دیگر ، مخزن باید در فواصل منظم توسط یک تانکر مخصوص جاده تخلیه شود.

مخزنی که در حال ساخت است معمولاً فقط دارای یک سپتیک تانک کوچک است که در صورت پر بودن مخزن می تواند مشکلاتی را در مخزن ایجاد کند. شروع از سپتیک تانک مسدود شده حتی می تواند منفجر شود. هدف از این تحقیق ساخت نمونه اولیه برای نظارت بر یک مخزن در یک سپتیک تانک با Message Gateway است. ابزارهای مورد استفاده در این مطالعه Arduino Uno است که با سنسورهای اولتراسونیک ، سنسورهای MQ-2 و ماژول های SIM800L ترکیب شده است ، پس از آن LCD داده ها را از Arduino دریافت می کند و روی LCD نمایش داده می شود و سپس یک چراغ LED نشان داده می شود. و از SIM800L به طور خودکار یک پیام کوتاه ارسال می کند. نتیجه این تحقیق اگر این مطالعه پس از پردازش آردوینو داده های سنسور اولتراسونیک HC-SR04 و سنسور MQ-2 ، سنسور به SIM800L سیگنال ارسال کرد و SIM800L با هشدار 30٪ ، 50٪ و مخزن سپتیک 100٪ سطح آب. سنسور MQ-2 تنها می تواند گاز موجود در سپتیک تانک را تشخیص دهد ، در صورتی که گاز موجود در سپتیک تانک بیش از 15.000 ppm باشد ، به طور خودکار پیامی مبنی بر گاز خطرناک به کاربر ارسال می کند که نشان می دهد این نمونه اولیه مطابق انتظار کار کرده است.

 

مخزن سپتیک تانک برای انواع نیازهای داخلی:

همه سپتیک تانک های ما از آخرین قوانین پیروی می کنند و استانداردهای نظارتی را رعایت می کنند. پس از انجام یک نظرسنجی سایت رایگان ، ما به شما بهترین نوع سپتیک تانک را برای اموال خود توصیه می کنیم. ما کلیه کارهای لازم برای نصب مخزن شما را انجام می دهیم و حتی می توانیم باغ شما را منظره کنیم تا نصب شما بر اموال شما تأثیر نگذارد بلکه با محیط اطراف آن ترکیب شود.

 

قرار دادن مخزن سپتیک تانک در مناطق پرجمعیت:

حدود 85 درصد چاه های منطقه جاکارتا حاوی باکتری اشرشیاکلی (E coli) هستند. آب چاه معمولاً از نشت آب کثیف از مخازن سپتیک که به دلیل محدودیت مساحت زمین در مجاورت چاه ساخته شده اند ، به باکتری E coli آلوده است. طبق استاندارد ملی اندونزی (SNI) 03-2916-1992 در مورد مشخصات چاههای حفاری برای منابع آب پاک ، فاصله افقی چاهها در بالادست از جریان آبهای زیرزمینی یا منابع آلودگی (مخازن سپتیک) باید بیش از 11 متر باشد ، در حالی که فاصله برای چاه های عمومی در برابر مسکن بیش از 50 متر است.

با شرایط متراکم شهری ، به ندرت می توان موقعیت چاه ها و سپتیک تانک ها را مطابق با استانداردها یافت. ممکن است اتفاق بیفتد که چاه و سپتیک تانک در یک خانه در حال حاضر 11 متر از هم فاصله دارند ، اما با سپتیک تانک همسایه بعدی فاصله کمتر از 11 متر است. آب خوب آلوده به باکتری E-coli در صورت مصرف باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها مانند اسهال ، تهوع ، استفراغ و حتی عوارض مربوط به اختلالات کلیوی می شود. با توجه به این که از بین بردن این باکتری ها نیز بسیار مشکل است ، آنها باید در دمای 100 درجه جوشانده و 10 دقیقه بمانند.

بنابراین برای شما که قصد دارید در آینده ای نزدیک یک سپتیک تانک بسازید ، خوب است به موارد زیر توجه کنید تا بتوانیم به مکانی ایده آل برسیم که منابع آب ما را در زمین آلوده نکند:

1-اندازه گیری عمق چاه ها و همسایگان (به اندازه کافی 3 خانه)

2-مثلثی را ترسیم کنید که 3 چاه را به هم متصل می کند

3-به عمق هر چاه توجه کنید. عمق چاه از سطح آب تا سطح زمین محاسبه می شود.

4-از تصویر مشخص می شود ، کم عمق ترین چاه نشان می دهد که جریان آب به کدام سمت حرکت می کند.

5-مخزن سپتیک ما را در جایی قرار دهید که جریان آب به چاه منتهی نشود.

6-همچنین به سرعت آب توجه کنید زیرا فاصله استانداردی را که باید بین سپتیک تانک تا چاه ما رعایت شود تعیین می کند.

7-همچنین مطمئن شوید که مواد مخزن مورد استفاده ما ضد آب است تا آب کثیف به راحتی به زمین نفوذ نکند.

مخازن سپتیک اغلب در مناطق روستایی ، اردوگاه ها و مکان های پیک نیک به جای سیستم فاضلاب برای تصفیه زباله های انسانی و جداسازی مواد جامد و مایعات موجود در فاضلاب استفاده می شود. قسمت مایع زباله از طریق یک مزرعه تخلیه که در آن فیلتر طبیعی در خاک انجام می شود ، دفع می شود. در مناطقی که غلظت بالایی از مخازن سپتیک وجود دارد ، ورود ارگانیسم های بیماریزا به آبهای کم عمق زمینی یا آبهای سطحی مجاور امکان پذیر است.

در مناطق خاک شنی و سنگ آهکی از جمله فلوریدا ، جزایر کارائیب ، مدیترانه و آسیا ، باکتری های حاصل از زباله به راحتی به مکان های تفریحی اطراف منتقل می شوند زیرا خاک اجازه فیلتر کردن لازم را نمی دهد. یک مطالعه در فلوریدا (ایالات متحده) نشان داد که ویروس ها پس از شستشو در توالت ، در عرض 2 ساعت به آبراه های سطحی رسیدند. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) ادبیات مربوط به میزان خرابی مخازن سپتیک را مرور کرد و میزان خرابی ذکر شده را از 10 تا 20 درصد یافت.

مخزن سپتیک ، واحد تصفیه و دفع فاضلاب عمدتا برای اقامتگاه های منفردی که به سیستم های فاضلاب شهری متصل نیستند استفاده می شود. به طور معمول از یک مخزن بتونی تک یا دو محفظه ای یا فایبرگلاس در زمین مدفون شده است. جامدات در کف مخزن قرار می گیرند و با متابولیسم باکتریهای بی هوازی در لجن تا حدی تجزیه می شوند. با بیرون آمدن پساب در یک قسمت تخلیه ، که از آن به طرف پایین به داخل زمین نفوذ می شود ، چربی و مواد جامد شناور توسط یک بافل در بالای مخزن مسدود می شوند. پس از چندین سال استفاده ، لجن جمع شده باید از مخزن خارج شود تا در تصفیه خانه فاضلاب شهری دفع شود. در صورت طراحی ، نصب و نگهداری صحیح ، سپتیک تانک ها و مزارع تخلیه دفع فاضلاب در دراز مدت ، کم هزینه و م effectiveثر را فراهم می کنند.

 

سیستم اتاق سپتیک تانک

میادین زهکشی بدون شن به مدت 30 سال در بسیاری از ایالت ها به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته و به یک فناوری معمولی و جایگزین سیستم های شن تبدیل شده اند. آنها اشکال مختلفی دارند ، از جمله اتاقک های کف باز ، لوله بسته بندی شده با پارچه و مواد مصنوعی مانند محیط پلی استایرن منبسط شده. سیستم های بدون شن می توانند با مواد بازیافتی تولید شده و صرفه جویی قابل توجهی در اثر کربن داشته باشند. نمونه ای از سیستم بدون سنگ ، سیستم محفظه ای است. سیستم محفظه به عنوان یک طرح جایگزین برای شن استفاده می شود.

 

راه اندازی و نگهداری سپتیک تانک

برای راه اندازی یک مخزن سپتیک باید آن را با لجن از مخزنی که مدتی است کار کرده است "بذر" کرد تا اطمینان حاصل شود که میکروارگانیسم های لازم برای هضم بی هوازی وجود دارند (WHO 1992). به دلیل زیست محیطی ظریف ، باید مراقب بود مواد شیمیایی سخت در مخزن سپتیک تخلیه نشود. برای اطمینان از عملکرد خوب مخزن باید سطح کف و لجن را کنترل کرد. لجن زدایی درصورت نیاز به 1 است.

 

درک سپتیک تانک

فاضلاب و پساب می تواند حاوی انواع مختلفی از میکروارگانیسم ها و انگل های ایجاد کننده بیماری در انسان باشد. بیماری می تواند از طریق اینها با تماس مستقیم یا غیر مستقیم با مصرف غذا یا آب آلوده به انسان سرایت کند. دفع ایمن فاضلاب و پساب برای محافظت از سلامت جامعه ضروری است.

 

نحوه کار  سپتیک تانک

هنگامی که فاضلاب از سپتیک تانک عبور می کند ، مواد جامد سنگین تری به پایین فرو می روند و تحت هضم باکتری قرار می گیرند. این باعث کاهش مقدار جامدات و همچنین تغییر ترکیب آن به لجن می شود که در کف مخزن جمع می شود. موادی مانند روغن و روغن در مخازن به سطح شناور می شوند تا پوسته ای روی مایع ایجاد کنند. مایع باقیمانده ، پساب نامیده می شود ، از مخازن به درون مخازن زهکشی می ریزد تا در خاک اطراف خیس بخورد و در آنجا فرآیندهای تصفیه طبیعی بیشتری انجام شود. از سال 1989 ، بیشتر سیستم های مخزن سپتیک خانگی با دو تخلیه آبشویی یا دو مجموعه چاه خیس نصب شده است. به این سیستم ها سیستم متناوب گفته می شود زیرا دارای یک جعبه دایورتور است که می تواند جریان پساب را تغییر دهد و اجازه دهد در هر زمان نیمی از چاه های خیس یا یکی از تخلیه های شستشو قطع شود. این اجازه می دهد تا قسمت بدون استفاده خشک شود و این باعث جوان شدن توانایی خاک برای دریافت پساب می شود.  • [ ]